Mateřská škola Mladá Boleslav

Foto Foto Foto Foto Foto

12.06.2024
Den koní na Štěpánce

Navštívili jsme Den koní, který se konal na piknikové louce lesoparku Štěpánka. Děti měly možnost zhlédnout ukázky zápřeže, výcvik koní, westernovou show s bičem nebo třeba rytířský turnaj.

Den koní na Štěpánce

Zdravotní klaun

Kutálka je speciální program pro děti, je to velice něžné představení kombinující jednoduchý příběh s hudbou a několika málo rekvizitami. Zdravotní klauni svým neobyčejným vystoupením vtahují děti do příběhu zhudebněním jejich křestních jmen. Tato účinná metoda na bázi muzikoterapie dokáže upoutat pozornost malých diváků a jako zázračný klíč otevřít většinu srdcí.

Zdravotní klaun

Dravci ve školce

Poprvé k nám do školky zavítali dravci, pod záštitou ŠKO-ENERGO, s.r.o. se svými maskoty Sokim a Sokinkou. Děti se s nimi nejprve seznámily, každý měl možnost si je pohladit a mezitím byly připravené hry na pozornost a zručnost. Na závěr nám zkušení sokolníci ukázali jak s dravci létají. Za svou odvahu a šikovnost si všechny děti zasloužily dáreček od Sokiho nebo Sokinky. Pro nás pro všechny to byl nezapomenutelný zážitek.

Dravci ve školce

Mobilní dopravní hřiště Městské policie MB

Mohli jsme ve školce také přivítat pana policistu, který s sebou přivezl mobilní dopravní hřiště. Zopakoval dětem pravidla, jak se mají správně chovat při přecházení ulice a všichni si pak na zapůjčených vozidlech projížděli vytyčenou trasu. Nakonec si mohli prohlédnout zásahové vozidlo a každý dostal dětský řidičský průkaz s reflexním přívěskem, pro zvýšení bezpečnosti.

Mobilní dopravní hřiště Městské policie MB

Divadlo Koloběžka

Do školky k nám v rámci týdne plného her přijelo divadlo Koloběžka s představením "Šel zahradník do zahrady". Příběh vyprávěl o zahradníkovi, který sel semínka zeleniny a bojoval s krtkem o kterém si myslel, že mu zeleninu okusuje. Postupem přišli na to, že zeleninu okusuje housenka, z které se nakonec vyklubal motýl Bělohlav.

Divadlo Koloběžka

Exkurze v Hasičské zbrojnici MB

S dětmi jsme navštívili hasičskou zbrojnici v Mladé Boleslavi. Prošli jsme si zázemí, kde hasiči tráví volný čas. Viděli jsme společenskou místnost, kuchyni, posilovnu a v tělocvičně se děti mohly i proběhnout. Pak nám ukázali výjezdovou výstroj a v garáži hasičský autobus i výjezdová auta. Nakonec venku děti měly názornou ukázku jejich práce.

Exkurze v Hasičské zbrojnici MB

Záchranář Marek a jeho sanitka

Do školky k nám přijel záchránář Marek, který dětem ukázal základy první pomoci. Jak mají reagovat v situacích, když se někomu něco stane. Každý kdo chtěl, si vyzkoušel masáž srdce a na závěr nám venku předvedl opravdovou sanitku. Byl to zážitek a všem se to moc líbilo.

Záchranář Marek a jeho sanitka

Výsledky přijímacího řízení na školní rok 2024/2025

Na základě zápisu dětí k předškolnímu vzdělávání zveřejňujeme výsledky pro školní rok 2024/25.

VÝSLEDKY PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ

Solná jeskyně

Opět jsme navštívili solnou jeskyni v Mladé Boleslavi. Děti mohly relaxovat na lehátkách, měly k dispozici hračky jako na písek a do uší jim zněly dětské písničky. Všichni si návštěvu jeskyně náramně užili a prospěli tím i svému zdraví.

Solná jeskyně

Zápis nových dětí do MŠ pro školní rok 2024/2025

Zápis nových dětí proběhne dne 7. května 2024 od 12:30 do 15:00 hodin v budově MŠ, Šmilovského 543, 293 01 Mladá Boleslav.

Podrobné informace naleznete v přílohách.

Informace o zápise , Potvrzení lékaře, Žádost o přijetí

Čarodějnický rej v MŠ Pastelka

K dnešnímu dni jsme pro děti ve školce připravili Čarodějnický rej. Děti přišly převlečené v čarodějnických maskách, byly pro ně připravené úkoly ve stejném duchu a každý dostal diplom i sladkou odměnu.

Čarodějnický rej v MŠ Pastelka

KNIHOVNA Mladá Boleslav

Po projektovém dni - Den knihy, který proběhl ve školce. Jsme na dané téma navštívili Knihovnu v Mladé Boleslavi. Na místě pro nás byl připravený program, paní knihovnice představila dětem různorodost knih, měla připravené hádanky s obrázky, přečetla pohádku O statečném rytíři a nakonec si děti mohly prohlídnout knížku jakou si vybraly.

KNIHOVNA Mladá Boleslav

Divadlo Šapitó - O zeleném panáčku

Dnes k nám přijelo Divadlo Šapitó a přivezlo nám pohádku "O zeleném panáčku". Pohádka vyprávěla o zeleném panáčku ze semaforu a jak se tam vlastně dostal. Dětem se vyprávění s interakcí velmi líbilo a sklidilo velký potlesk.

Divadlo Šapitó - O zeleném panáčku

Pohádkový den se Škoda Auto, a.s. a Zlín Film Festivalem

Navštívili jsme festival filmů pro děti a mládež, který se konal ve Škoda Muzeu v Mladé Boleslavi na téma " Pojďte s námi do pohádky. " Děti si prohlédly filmové klapky, které si pak samostatně vyzkoušely namalovat, potřásly si ruku s Maxipsem Fíkem a zúčastnily se kouzelnického představení pod vedením profesionála Jiřího Hadaše.

Pohádkový den se Škoda Auto, a.s. a Zlín Film Festivalem

Recyklohraní aneb Ukliďme si svět

Naše MŠ se zapojila do školního recyklačního programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět. V rámci programu MŠ vzdělává žáky v oblasti třídění a recyklace odpadů. Umožňuje odevzdávat vysloužilé baterie a drobné elektrozařízení v prostorách MŠ.

Recyklohraní aneb Ukliďme si svět